MOHELNICKÁ LAŤKA 2009

Střední průmyslová škola elektrotechnická Mohelnice uspořádala v pondělí 4. května již 23. ročník Mohelnické laťky – soutěže ve skoku vysokém, která je tradičním jarním zahájením atletické sezóny.

Soutěže se zúčastnily základní a střední školy z Mohelnice a okolí. Ve třech věkových kategoriích soutěžilo celkem 88 dívek a chlapců.

Mezi staršími žákyněmi (ročník 94 a mladší) kralovaly dívky ze ZŠ Školská, Zábřeh. Nejlepším výkonem 140 cm si řekla o první místo Aneta Němcová, skočených 135 cm a shodný průběh jednotlivých pokusů znamenalo druhé místo pro Michalu Teimerovou a Michalu Zapletalovou .Na třetí příčku se vklínila stejným výsledkem závodnice ZŠ Loštice Klára Mekisková.

V mladších dorostenkách (1992-93) si opět první dvě místa rozdělila zábřežská reprezentace – 135 cm skočila Karolína Vepřková a o 5 cm méně Vendula Rumanová. 120cm pak stačilo na třetí příčku, kterou získala Denisa Soldánová ze ZŠ Vodní.

Starší žáci začínali na 120-ti cm a vítěz Jakub Najman ze ZŠ Mlýnská se dostal až na výšku 155 cm. ZŠ Vodní obsadila druhé místo, když se Filip Sokele přehoupl přes laťku ve výšce 150 cm. Čtyři závodníci překonali 145 cm, z nich si pak podle pravidel odnesl třetí místo Jan Šulák ze ZŠ Loštice.

Na 130-ti cm začínali mladší dorostenci a v této kategorii startovalo 34 závodníků. Na medailové pozice tentokrát stačilo 160 cm, rozhodovaly pokusy na jednotlivých výškách. Nejlépe z tohoto poměřování vyšli domácí skokani Jan Pospíšil (1. místo) a Jan Sekanina (2. místo). Ondřej Klimeš ze SŠT Mohelnice skočil tuto výšku až na třetí pokus, což rozhodlo o jeho třetím místě.

V  kategorii starších dorostenců vyšla průmyslovka naprázdno. Nejhodnotnější výkon soutěže 165 cm předvedl Pavel Havlík se SŠT, druhé místo obsadil Radek Doubrava z OA (160 cm) a třetí skončil jeho kolega Adam Kettner výkonem 155 cm.

Sladké ceny věnoval Nadační fond SPŠE a předala je jeho předsedkyně RNDr. Blanka Švecová a ředitel pořádající školy ing. Oldřich Klemš.

Předmětová komise tělesné výchovy připravila opět velmi hodnotnou soutěž, na které bylo vytvořeno mnoho výborných osobních rekordů. Poděkování patří všem tělocvikářům ze zúčastněných škol, kteří dobře připravili svoje svěřence.


Kompletní výsledky...
Kategorie I. - roč. nar. 1994 a mladší
Kategorie II. - roč. nar. 1992 -93
Kategorie III. - roč. nar. 1991 a starší


[Zpět na akce]
[Hlavní stránka]