Holky, kluci, kolegové!

Podpořte akci BRÝLE PRO NEPÁL!

Zdroj obrázku: http://www.namastenepal.cz/cz/projekty/nemocnice/bryle-pro-nepal/

Přidejte se k nám a přineste do školy (kabinet dějepisu) staré, nepotřebné i rozbité dioptrické či nedioptrické (sluneční) brýle. Třeba vám zbyly z dětství nebo jste si pořídili módnější a ty odložené vám už jen překážejí v šuplíku.

Charitativní projekt je zaměřen na pomoc v oboru oční medicíny do odlehlého údolí Cchum, kde žije v chudobě asi 4 000 obyvatel. Život v této nadmořské výšce je spojen s vysokým rizikem výskytu šedého zákalu a zánětu očí (více na www.namastenepal.cz).
Pokud vám není osud potřebných lidí lhostejný a můžete touto cestou pomoci, doneste brýle do 17.září 2010. Odvezeme je do Brna-Bohunic na oční kliniku do sběrného boxu. Poté budou opraveny a skompletovány. Expedice odlétá 12. října 2010

Děkujeme všem, kteří se přidáte a pomůžete dobré věci.

Milena Drlíková

AKCE BRÝLE PRO NEPÁL SKONČILA úspěšně.

Zdroj obrázku: http://www.namastenepal.cz/cz/projekty/nemocnice/bryle-pro-nepal/

Za 17 zářijových dní jsme stihli vybrat neuvěřitelných 177 kusů brýlí všech velikostí, tvarů a barev. Mnohdy to svádělo k pokušení udělat netradiční módní přehlídku. Ale účel našeho snažení je zcela jasný a vážný. Pomoci potřebným! V tuto chvíli už jsou 2 igelitové tašky plné brýlí přemístěny do brněnského sběrného boxu. Nyní se budou opravovat a třídit. V polovině října už se povezou do nepálských hor.

Někteří dárci přemluvili ke spoluúčasti i své známé a členy rodiny. Nejvíce brýlí donesl Petr Nimerfroh z 2.B. Jsme moc rádi, že sonda do hlubin študákovy a kantorské duše na průmyslovce ukázala, že hodných a soucitných lidí je kolem nás stále ještě dost. A prima je, že se s nimi denně potkáváme. TAKŽE DÍKY!!!

Milena Drlíková

PS: Organizátoři nám poslali děkovný e-mail a přislíbili poslat naší škole DVD, které v Nepálu natočí.

[Zpět na akce] [Hlavní stránka]