MOHELNICKÁ BRÁZDA

Regionální soutěž v basketbale středních škol

Dne 22.11.2010 zahájil ředitel SPŠE Mohelnice Ing. Oldřich Klemš v pořadí již XVIII. ročník regionálního přeboru středních škol v basketbale. Pod názvem MOHELNICKÁ BRÁZDA se pod vysokými koši utkalo celkem 5 družstev z Mohelnice a Zábřehu.

Název turnaje je odvozen podle významného geomorfologického termínu - Mohelnická brázda - jež poznamenala historický vývoj Mohelnice, jelikož je vyplněna největší mocností štěrkopísků ve střední Evropě.

Soutěže se zúčastnila družstva SŠT Mohelnice, OA Mohelnice, OU a PrŠ Mohelnice, VOŠ a SŠA Zábřeh a domácí SPŠE Mohelnice. Hrálo se systémem každý s každým. Do posledního utkání nastupovala dosud neporažená družstva SPŠE a OA s velkými ambicemi na obou stranách. V emočně vypjatém vyrovnaném utkání se rozhodlo až v prodloužení, kde se štěstí přiklonilo na stranu obchodní akademie, která nakonec zvítězila rozdílem čtyř košů. Třetí příčku obsadila reprezentace automobilní průmyslové školy ze Zábřeha. Na čtvrtém a pátém místě skončili stejně jako v loňském roce košíkáři odborného učiliště a praktické školy a střední školy technické.

Při slavnostním ukončení byly předány všem účastníkům ceny věnované Nadačním fondem SPŠE. Celá soutěž, která probíhala v rámci studentských oslav 17.listopadu, se vydařila. Všichni hráči si slíbili, že se příští rok na tomto kvalitním turnaji opět sejdou.

Jaroslav Švec
Výsledky
[Zpět na akce] [Hlavní stránka]