Mohelnická laťka 2010

Příspěvek do Mohelnické televize

Kompletní výsledky

Dne 28. dubna 2010 uspořádala SPŠE Mohelnice již 24. ročník Mohelnické laťky - soutěže ve skoku vysokém, který již tradičně přilákal řadu vyznavačů této krásné atletické discipliny.

Soutěže se účastnily základní a střední školy z Mohelnice a okolí a ve třech věkových kategoriích chlapců a dívek se sešla konkurence celkem 88 závodníků.

Soutěž starších žaček (ročník 95 a mladší) se stala záležitostí reprezentace 3.ZŠ Zábřeh, když výkonem 140 cm si o zlato řekla Aneta Němcová a na druhém a třetím místě skončily shodným výkonem 135 cm její spolužačky Michaela Theimerová a třetím pokusem i Nela Reichelová.

V mladších dorostenkách (ročník 93, 94) se mezi zábřežské skokanky vklínila druhým místem a výkonem 140 cm Jana Zimová z OA Mohelnice, stejná výška skočená prvním pokusem pak stačila k vítězství Michaele Zapletalové a třetí příčka patří výkonem 125 cm Olze Hejtmanové.

Kategorie starších dorostenek (ročník 92 a starší) byla obsazena pouze třemi závodnicemi z SOUz Loštice, které se o sladké ceny podělily následovně: první Klára Frömmelová (125 cm), druhá Zuzana Závodníková (125 cm) a třetí Jarmila Davidová (115 cm)

V kategorii starších žáků se výrazně prosadil výkonem 150 cm Tomáš Machálek ze ZŠ Mlýnská, o 5 cm méně přeskočil Daniel Vémola z 3. ZŠ Zábřeh a zdolaných 135 cm znamenalo 3. místo pro Jana Přikryla ze ZŠ Mlýnská. Při 130 cm vstoupili do soutěže mladší dorostenci. Zvedalo se až na úctyhodných 170 cm, tuto výšku však pokořil jediný závodník Jan Jílek z Gymnázia Zábřeh, který se závodně věnuje desetiboji. Na druhém místě se prosadil výkonem 160 cm domácí závodník Milan David (1.A) a třetí místo putuje za stejný výkon na SŠT Mohelnice zásluhou Romana Morávka.

Početné zastoupení měli i starší dorostenci a na stupních vítězů se tentokrát střídali pouze závodníci z pořádající průmyslovky. První skončil výkonem 165 cm Jan Rabenseifer (4.B), druhý Jakub Navrátil (4.A) se 160 cm a třetí místo patří výkonem 155 cm Janu Sekaninovi (2.B).

Všechny ceny věnoval Nadační fond SPŠE Mohelnice a předala je jeho předsedkyně RNDr. Blanka Švecová a ředitel SPŠE Ing. Oldřich Klemš. Předmětová komise tělesné výchovy připravila opět velmi hodnotnou soutěž, na které bylo vytvořeno mnoho výborných osobních rekordů. Poděkování patří všem tělocvikářům, kteří dobře připravili svoje svěřence.

RNDr. ŠVECOVÁ Blanka

Kompletní výsledky

[Zpět na akce] [Hlavní stránka]