Mohelnická Brázda 2011

Regionální soutěž v basketbale středních škol

Dne 14.11.2011 se uskutečnil 19. ročník regionálního přeboru středních škol v basketbale. Pod názvem MOHELNICKÁ BRÁZDA se pod vysokými koši utkalo celkem 5 družstev z Mohelnice a Zábřehu.

Název turnaje je odvozen podle významného geomorfologického termínu - Mohelnická brázda - jež poznamenala historický vývoj Mohelnice, jelikož je vyplněna největší mocností štěrkopísků ve střední Evropě.

Soutěže se zúčastnila družstva SŠT Mohelnice, OA Mohelnice, OU a PrŠ Mohelnice, Gymnázium Zábřeh a domácí SPŠE Mohelnice. Hrálo se systémem každý s každým. Do posledního utkání nastupovala dosud neporažená družstva Gymnázia Zábřeh a OA Mohelnice s velkými ambicemi na obou stranách. V emočně vypjatém vyrovnaném utkání nakonec zvítězila obchodní akademie. Třetí příčku obsadila překvapivě reprezentace OU a PRŠ Mohelnice, když porazila domácí rozdílem jediného bodu.

Při slavnostním ukončení byly předány všem účastníkům ceny věnované Nadačním fondem SPŠE. Celá soutěž, která probíhala v rámci studentských oslav 17. listopadu, proběhla v duchu fair-play a závěrečné pozvání na příští jubilejní dvacátý ročník přijali všichni potleskem.

Mgr. Jaroslav Švec
Výsledky
[Zpět na akce] [Hlavní stránka]