MOHELNICKÁ LAŤKA 2012

Střední průmyslová škola elektrotechnická Mohelnice uspořádala v pondělí 23. dubna již 26. ročník Mohelnické laťky - soutěže ve skoku do výšky.

Svoji účast potvrdily základní a střední školy z Mohelnice a okolí. Ve třech věkových kategoriích soutěžilo celkem 62 dívek a chlapců.

Mezi staršími žákyněmi (ročník 97 a mladší) zvítězila výkonem 135 cm Eva Špičková ze ZŠ Mlýnská, shodný výkon zaznamenala a druhé místo obsadila stejně jako loni Lucie Dolečková ze ZŠ Školská, Zábřeh a třetí příčku za skočených 130 cm získala její spolužačka Kristýna Kocourková.

V mladších dorostenkách (1995-96) byla dvakrát pokořena výška 135 cm, třetím pokusem ji zdolala Nela Reichelová z obchodní akademie, a protože všechny její předchozí pokusy byly úspěšné, odnesla si "palmu vítězství". Aneta Němcová z Gymnázia Zábřeh se musela spokojit s druhým místem. S odstupem deseti centimetrů obhájila Denisa Jelínková (OA) loňské třetí místo.

V kategorii starších dorostenek (ročník 94 a starší) se sešly pouze dvě výškařky z OA Mohelnice. Obě shodně skončily na výšce 120 cm, Jana Zímová byla počtem pokusů lepší než Karolína Gazárková.

Starší žáci začínali na 120-ti cm a stejně jako u dívek si i zde první místo odnesl reprezentant ZŠ Mlýnská Petr Vlaštůvka, když skočil úctyhodných 150 cm. O pouhých pět centimetrů za ním zůstali s druhým místem Denis Farkas ze ZŠ Vodní a třetí Jindřich Kubíček ze ZŠ Mlýnská. Všichni medailisté jsou jistě příslibem pro budoucí ročníky této soutěže.

Na 130-ti cm začínala početně nejobsazenější kategorie mladších dorostenců. Mezi18 závodníky si nejlépe vedl Tadeáš Souček z OA Mohelnice, který druhým pokusem zdolal hranici 170 cm . Na druhém místě se umístil výkonem 160 cm Martin Morávek ze SŠT Mohelnice a diplom za stejný výkon a třetí místo zůstane doma zásluhou Michala Bílka.

Milan Šmíd z obchodní akademie si nejlepším výkonem soutěže v hodnotě 175 cm přesvědčivě řekl o zlato, tentokrát již v kategorii starších dorostenců. Za sebou nechal dva domácí závodníky. Loňského vítěze Lukáše Trojana, který potvrdil 160 cm třetím pokusem, a Davida Milana, který postupoval prvními pokusy až na 150 cm, takticky vynechal 155 cm, ale následná výška už a byla nad jeho síly.

Více viz kompletní výsledky...

Sladké ceny věnoval tradičně Nadační fond SPŠE a předala je jeho předsedkyně RNDr. Blanka Švecová a ředitel pořádající školy ing. Oldřich Klemš.

Předmětová komise tělesné výchovy připravila opět velmi hodnotnou soutěž, na které bylo vytvořeno mnoho výborných osobních rekordů. Poděkování patří všem tělocvikářům ze zúčastněných škol, kteří dobře připravili svoje svěřence.

RNDr. Blanka Švecová
[Zpět na akce] [Hlavní stránka]