Na SPŠE Mohelnice se soutěžilo o titul
TECHNIK ROKU 2012

Na SPŠE Mohelnice proběhla celoškolní soutěž TECHNIK ROKU 2012. Přihlásilo se rekordních 39 studentů. Soutěž se skládá z vědomostní části a praktické části. Ve vědomostní části se jedná se o znalostní test z elektrotechniky a v praktické části o zhotovení a oživení elektrotechnického výrobku. Soutěž je rozdělena do dvou kategorií 1 a 2 ročník a 3 a 4 ročník. Pro velký zájem museli být studenti 1 a 2 ročníku rozděleni na dvě skupiny pro praktickou část soutěže a tím byl stanoven i časový limit na 3,5 hodiny na zhotovení výrobku. V praktické části soutěže bylo nutno sestavit a oživit stavebnici digitálního teploměru.

Tyto praktické úlohy proběhly na pracovištích sponzorovaných firmou HELLA AUTOTECHNIK s.r.o, ČEZ DISTRIBUCE a.s., SIEMENS ELEKTROMOTORY s.r.o a NADACE SPŠE MOHELNICE.

Po velmi namáhavé a vysilující práci studentů odborná komise vyhodnotila pořadí v jednotlivých kategoriích takto:

Elektrotechnický výrobek 1. a 2. ročník

  1. Tomáš POLÁCH
  2. Jan MIKOLAJEK
  3. Jan FRITSCHER

Elektrotechnický výrobek 3. a 4. ročník

  1. Lukáš JABLONČÍK
  2. Jakub JEDELSKÝ
  3. Štěpán SALAJ
Podrobný přehled výsledků zde...

Speciální kategorií byla "kategorie vlastního výrobku", kdy se na 1. místě stanul Jakub JEDELSKÝ ze třídy 3.B, který zhotovil 3D gravírovací frézu včetně ovládání pomocí PC. Tato práce byla na tak vysoké technické úrovni, že by byla vhodná i do sériové výroby. Na druhém místě skončil s výbornou prací Adam PAPRSEK ze třídy 4.B s programovatelným skleníkem. Třetí místo obsadil nám známý technický propagátor Tomáš RYŠAVÝ rovněž ze třídy 4.B s výrobkem programovatelného robota.

Všechny návštěvníky a hodnotitele překvapilo precizní manuelní technické zpracování výrobků, ale také nápaditost a originalita technického řešení. Zde se naší škole zhodnocuje úsilí vkládané do výuky technických oborů, kdy naší absolventi pak nemají nouzi o nabídky pracovních míst na trhu práce.

Věřím, že nabyté vědomosti a zkušenosti na naší škole studenti dále dovedou zhodnotit v dalším studiu na vysokých školách a pak následně v praxi.

PS. Digitální teploměr slouží všem soutěžícím doma.

Ing. Miloš Palla
[Zpět na akce] [Hlavní stránka]