MOHELNICKÁ BRÁZDA 2013

Dne 9.12.2013 se uskutečnil 21. ročník regionálního přeboru středních škol v basketbale. Pod názvem MOHELNICKÁ BRÁZDA se pod vysokými koši utkalo celkem 5 družstev z Mohelnice a Litovle.

Název turnaje je odvozen podle významného geomorfologického termínu - Mohelnická brázda - jež poznamenala historický vývoj Mohelnice, jelikož je vyplněna největší mocností štěrkopísků ve střední Evropě.

Soutěže se zúčastnila družstva SŠTZ Mohelnice, OA Mohelnice, Gymnázium Litovel a dvě domácí družstva SPŠE Mohelnice. Hrálo se systémem každý s každým. Celá soutěž byla velmi vyrovnaná. V emočně vypjatých utkáních nakonec zvítězila obchodní akademie. Druhé místo vybojovali žáci SŠTZ Mohelnice. Třetí příčku obsadilo domácí družstvo SPŠE Mohelnice - A

Při slavnostním ukončení byly předány všem účastníkům ceny věnované Nadačním fondem SPŠE. Celá soutěž, která probíhala v rámci studentských oslav 17. listopadu, proběhla v duchu fair-play. Na závěr pořadatelé pozvali všechny účastníky na příští, dvacátý druhý ročník této regionální soutěže v košíkové.

Jaroslav Švec
[Zpět na akce] [Hlavní stránka]