MOHELNICKÁ LAŤKA 2013

Střední průmyslová škola elektrotechnická Mohelnice uspořádala v pondělí 22. dubna již 27. ročník Mohelnické laťky - soutěže ve skoku do výšky. Svoji účast potvrdily základní a střední školy z Mohelnice a okolí. Ve třech věkových kategoriích soutěžilo celkem 59 dívek a chlapců.

Mezi staršími žákyněmi (ročník 98 a mladší) zvítězila výkonem 130 cm Kristýna Kocourková ze ZŠ Školská, Zábřeh, shodný výkon zaznamenala a druhé místo obsadila Eva Špičková ze ZŠ Mlýnská, Mohelnice a třetí příčku za skočených 130 cm získala Zábřežská závodnice Zuzana Kunertová.

V mladších dorostenkách (1996-97) po urputném boji obsadily nakonec první příčku dvě závodnice. Ivana Hoppová OA Mohelnice a Lucie Dolečková ze SOŠ Šumperk. Obě výkonem 130 cm a naprosto stejným zápisem. Třetí místo pak uhájila se 120 cm závodnice OA Mohelnice Kristýna Hrubá.

V kategorii starších dorostenek (ročník 95 a starší) Nastoupila pouze jediná výškařka Denisa Jelínková z OA Mohelnice a odnesla si tedy zlato.

Starší žáci začínali na 120-ti cm. Na prvním místo skončil stejně jako v loňském roce reprezentant ZŠ Mlýnská Petr Laštůvka, když skočil úctyhodných 145 cm. Za ním skončili dva závodníci ZŠ Školská, Zábřeh. Výkonem 145cm Matěj Horký a o 5cm za ním zaostal Filip Kubíček.

Na 130-ti cm začínala početně nejobsazenější kategorie mladších dorostenců. V této kategorii se prosadili i domácí závodníci ze SPŠE Mohelnice. Jan Minarik, který výkonem 155 cm obsadil první příčku. Stejný výkon předvedli i závodníci na druhém a třetím místě : Jindřich Kubíček ze ZŠ Mlýnská a Jakub Svoboda ze SPŠE Mohelnice.

Michal Bílek ze SPŠE Mohelnice si nejlepším výkonem soutěže v hodnotě 170 cm přesvědčivě řekl o zlato, tentokrát již v kategorii starších dorostenců. Za sebou nechal dva závodníky. Tomáše Machálka (SŠTZ Mohelnice) který potvrdil 165 cm druhým pokusem, a Jakuba Sedmeru ze SPŠE Mohelnice, který postupoval prvními pokusy , ale na větší výšku než 155cm nestačil.

Sladké ceny věnoval tradičně Nadační fond SPŠE a předala je jeho předsedkyně RNDr. Blanka Švecová.

Předmětová komise tělesné výchovy připravila opět velmi hodnotnou soutěž, na které bylo vytvořeno mnoho výborných osobních rekordů. Poděkování patří všem tělocvikářům ze zúčastněných škol, kteří dobře připravili svoje svěřence.

Mgr. Blanka Zdráhalová
[Zpět na akce] [Hlavní stránka]