Veletrh AMPER

Žáci SPŠE Mohelnice navštívili v letošním roce 21. ročník mezinárodního veletrhu elektrotechniky AMPER konaný v areálu Výstaviště Brno. Mohli tak shlédnout expozice 620 vystavovatelů ve třech halách o rozloze 14.300 m2 čisté výstavní plochy.

Nový projekt AMPER MOTION obohatil veletrh o mnoho zajímavých exponátů v oblasti elektromobility počínaje elektrokoly až po hybridní automobily. Pro žáky se zaměřením oboru automatizace, byl jistě zajímavý pavilon věnovaný řízení a kontrole výrobních zařízení a procesů. Žáci si zde také mohli povšimnout zřetelného vzestupu nasazených robotů s paralelní kinematikou. Nechybělo také mnoho zařízení pro kontrolu a osazování desek plošných spojů, ať už ručně obsluhovaných nebo plně automatických ve spojení s ICT.

Na veletrhu nechyběly významné firmy jako Siemens, ABB, IFM-electronic, Schneider Electric, Hager a mnoho dalších, s jejichž produkty se žáci také seznámí během výuky ve škole.

Věříme, že návštěva veletrhu byla dobrou inspirací v dalším studiu a žákům také usnadní rozhodování ve výběru zaměření ve vyšším ročníku nebo v dalším profesním životě.

Ing. Miroslav Opl
[Zpět na akce] [Hlavní stránka]