Žáci SPŠE Mohelnice na MSV 2014 v Brně

V rámci projektu „PODPORA TECHNICKÉHO A PŘÍRODOVĚDNÉHO VZDĚLÁVÁNÍ V OLOMOUCKÉM KRAJI“ navštívili žáci SPŠE Mohelnice 56. Mezinárodní strojírenský veletrh v Brně, na kterém byly zastoupeny všechny klíčové oblasti strojírenského a elektrotechnického průmyslu. Hlavním tématem MSV 2014 byla průmyslová automatizace, prezentace měřící, řídicí, automatizační a regulační techniky.

Na veletrhu samozřejmě nechyběla řada významných dodavatelů CNC strojů, s jejichž konstrukcí a způsoby programování se žáci seznámí ve 2.ročníku studia. Hojně bylo prezentováno využití automatizačních prostředků v reálných průmyslových aplikacích, ať už se jednalo o samotné pohonné jednotky, PLC automaty tak i ucelená robotizovaná výrobní pracoviště. Podobně jako v minulých ročnících, ani letos nechyběly nové modely e-automobilů.

Žáci také mohli navštívit stánky odborných středních škol a seznámit se s pracemi svých vrstevníků, jež mohou být výbornou inspirací při řešení vlastních projektů nebo prací v rámci dlouhodobých maturit.

Miroslav Opl
[Zpět na akce] [Hlavní stránka]