Elektronický workshop

Ve školním roce 2014/2015 byl již tradičně pořádán elektrotechnický workshop směřovaný na cílovou skupinu vycházejících žáků 9. tříd základních škol. Žáci si při této příležitosti mohli vyzkoušet práci s elektronickými obvody a získat tak nové dovednosti, pro jejichž zvládnutí je nutné specializované vybavení, které žáci na základních školách v mnoha případech nemají k dispozici.

Během 4hodinové práce se žáci seznámili nejen s diskrétními elektronickými součástkami, ale také se sofistikovanými postupy výroby a osazováním desek plošných spojů. Faktem přitom stále zůstává úzká návaznost na alespoň základní práci s výpočetní technikou.

Kromě nově získaných poznatků a dovedností si žáci také odnesli funkční výrobek v podobě blikajícího vánočního stromečku. Blikání jednotlivých LED diod přitom zajišťuje programovatelný obvod ATMEL.

Podpora zájmu žáků základních škol o technické obory je v současné době také umocněna pořádáním odpoledních kroužků elektroniky a robotiky, a to v rámci projektu "Podpora technického a přírodovědného vzdělávání v Olomouckém kraji" reg. č.: CZ.1.07/1.1.00/44.0009.

Věříme, že tyto pořádané akce přispějí k motivaci žáků pokračovat ve studiu oboru elektrotechniky, třeba právě na naší škole.

Pořádaný workshop byl stejně jako v předchozích letech, hrazen z prostředků Nadačního fondu SPŠE Mohelnice.

[Zpět na akce] [Hlavní stránka]