MOHELNICKÁ LAŤKA 2014

Střední průmyslová škola elektrotechnická Mohelnice uspořádala v podnělí 28. dubna již 28. ročník Mohelnické laťky - soutěže ve skoku do výšky. Soutěže se zúčastnilo ve třech věkových kategoriích 92 žáků z pěti středních a čtyř základních škol. Ve starších žákyních zvítězila výkonem 130 cm Karolína Kínová ze ZŠ Mlýnská Mohelnice. Stejným výkonem obsadila druhé místo Sabina Nezvalová ze 3.ZŠ Zábřeh a třetí místa obsadily shodným výkonem 125 cm Zuzana Kunertová , Kristýna Kocourková (3.ZŠ Zábřeh) a Dominika Lávičková ze ZŠ Mlýnská Mohelnice. Mezi mladšími dorostenkami dominovala Petra Bogaňová z OU a PRŠ Vodní , když jasně zvítězila výkonem 145 cm. Druhé místo obsadila Ivana Hoppová z OA Mohelnice výkonem 130 cm a stejným výkonem, ale větším počtem pokusů se musela spokojit s třetím místem Lucie Dolečková ze SOŠ Šumperk. V kategorii starších dorostenek startovaly pouze dvě závodnice. Vítězná byla Nela Reichelová, která zdolala výšku 145 cm.

Starší žáci začínali na výšce 120 cm. Stejným výkonem 150 cm i stejným počtem pokusů se rozdělili o první a druhé místo i Jan Komínek ze ZŠ Loštice a Tomáš Musil ze 3.ZŠ Zábřeh. Třetí místo v této kategorii obsadil David Pospíšil 3.ZŠ Zábřeh, který zdolal taktéž výšku 150 cm, ale potřeboval k tomu větší počet pokusů.

Kategorie mladších a starších dorostenců byli nejpočetnější, startovalo v nich shodně po 29 závodnících. Základní výškou pro mladší dorostence bylo 130 cm. Pěkným výkonem 165 cm v zvítězil Majstršín Petr ze SŠTZ Mohelnice. Druhé místo výkonem 160 cm obsadil Marek Ihnát SPŠE Mohelnice a třetí příčku pak Jindřich Kubíček ze SŠTZ Mohelnice. Starší dorostenci začínali na výšce 140 cm. Vítězství si odnesl domácí závodník ze SPŠE Mohelnice Jan Minarik výkonem 165 cm. Druhé místo obsadil Martin Fabík z OA Mohelnice a třetí si odnesl žák stejné školy Martin Němec taktéž výkonem 160 cm.

Ceny do této soutěžě věnoval tradičně nadační fond SPŠE Mohelnice. V letošním roce se soutěž velice vydařila, startovalo na ní o 30 závodníku více než v loňském ročníku. Viděli jsme mnoho výborných výkonů a osobních rekordů. Poděkování patří všem tělocvikářům ze zúčastněných škol, kteří dobře připravili své svěřence.

Mgr. Jaroslav Švec
[Zpět na akce] [Hlavní stránka]