Regensburg - München - Salzburg - 8. 11. − 12. 11. 2015

(Zahraniční jazykově - vzdělávací pobyt)

V rámci výzvy č. 56 Operačního programu Vzdělávání pro konkurenceschopnost se 20 našich žáků zúčastnilo pětidenního jazykově - vzdělávacího pobytu v Německu.

První den jsme si prohlédli historické centrum města Regensburgu. Ve večerních hodinách jsme konečně dojeli do hlavního města Bavorska, kde jsme se ubytovali v útulném hostelu. Během pobytu v Mnichově navštěvovali žáci v dopoledních hodinách výuku v jazykové škole Alinguas. Odpoledne vždy následoval mimoškolní program, ve kterém jsme se seznámili s historickým jádrem bavorské metropole, s rokokovým zámkem Nymphenburg, s jeho sbírkami porcelánu, historickými kočáry a rozsáhlým parkem.

Velkým zážitkem pro nás všechny byl impozantní olympijský park se stadionem, jehož více než polovina střechy má tvar beduínského stanu. Dominantou je zde i televizní věž o výšce 291m, ze které je, jak se mnozí hoši přesvědčili, nádherný pohled na celé město.

Nezklamala nás ani návštěva Muzea BMW WELT. V architektonicky unikátní budově jsme nejen obdivovali nejnovější modely BMW, ale zároveň jsme si i vyzkoušeli posezení v luxusních autech.

Poslední den jsme přejeli do Rakouska a navštívili město Mozarta - Salzburg, které se už pomalu chystalo na adventní a vánoční čas. Velmi se nám líbil pohled na pevnost Hohensalzburg, zámek Mirabell… Jaké to asi bude, až v místních kostelích zazní jedna z nejkrásnějších vánočních písní, která se nedaleko odsud narodila - Tichá noc?

Jsme moc rádi, že jsme dostali možnost zapojit se do tohoto projektu. Naši žáci si ověřili, že učit se cizí jazyky má opravdu smysl, že je příjemné dorozumět se v cizí zemi. Získání certifikátu z mnichovské jazykové školy je velkou motivací. A pochvala od rodilých mluvčích - lektorů- bude dlouho hřát u srdce nejen naše hochy, kteří se během pobytu chovali velmi pěkně.

Mgr. Marta Náplavová, Mgr. Marcela Išová
[Zpět na akce] [Hlavní stránka]