MOHELNICKÁ LAŤKA 2015

Střední průmyslová škola elektrotechnická Mohelnice uspořádala v pondělí 20. dubna již 29. ročník Mohelnické laťky - soutěže ve skoku do výšky. Svoji účast potvrdily základní a střední školy z Mohelnice a okolí. Ve třech věkových kategoriích soutěžilo celkem 70 dívek a chlapců.

Mezi staršími žákyněmi (ročník 2000 a mladší) zvítězila výkonem 140 cm Zuzana Kunertová ze ZŠ Školská Zábřeh, druhé místo obsadila stejně jako loni Simona Budínová ze ZŠ Vodní a třetí příčku se stejným výkonem 130 cm získala její spolužačka Veronika Šťastná.

V mladších dorostenkách (1998-99) byla dvakrát pokořena výška 130 cm, s menším počtem předchozích pokusů ji zdolala Sabina Nezvalová ze ZŠ Školská, a druhé místo pak obsadila Michaela Nejedlá ze ZŠ Mlýnská. s druhým místem. S odstupem pěti centimetrů obsadila třetí místo Monika Mertlová.

V kategorii starších dorostenek (ročník 97 a starší) se závodila s centimetry pouze výškařka z OA Mohelnice. S výkonem 130 cm brala diplom Ivana Hoppová

Starší žáci začínali na 120-ti cm a zde si první místo odnesl reprezentant ZŠ Vodní Jiří Fiala, když skočil úctyhodných 150 cm. O celých patnáct centimetrů za ním zůstali s druhým místem Jakub Faulhammer ze ZŠ Školská a třetí Václav Švorčík ze stejné školy. Všichni medailisté jsou jistě příslibem pro budoucí ročníky této soutěže.

Na 130-ti cm začínala početně nejobsazenější kategorie mladších dorostenců. Mezi 31 závodníky si nejlépe vedl Martin Jančák ze SPŠE Mohelnice, který zdolal hranici 165 cm . Na druhém místě se umístil výkonem 160 cm David Ečer z OA Mohelnice a diplom za výkon 155cm a třetí místo si odnesl Tomáš Najman z SŠTZ Mohelnice .

Jan Minarik z pořadatelské školy SPŠE si nejlepším výkonem soutěže v hodnotě 175 cm přesvědčivě řekl o zlato, tentokrát již v kategorii starších dorostenců. Za sebou nechal dva domácí závodníky. Loňského vítěze Jakuba Sedmeru, s výkonem 165 cm a Marka Ihnáta, který zaváhal pouze jedenkrát na výšce 165cm.

Sladké ceny věnoval tradičně Nadační fond SPŠE Mohelnice.

Předmětová komise tělesné výchovy připravila opět velmi hodnotnou soutěž, na které bylo vytvořeno mnoho výborných osobních rekordů. Poděkování patří všem tělocvikářům ze zúčastněných škol, kteří dobře připravili svoje svěřence.

Jaroslav Švec, Blanka Zdráhalová
[Zpět na akce] [Hlavní stránka]