MOHELNICKÁ LAŤKA 2017

Střední průmyslová škola elektrotechnická Mohelnice uspořádala v pondělí 24. dubna již 31. ročník Mohelnické laťky - soutěže ve skoku do výšky.

Svoji účast potvrdily základní a střední školy z Mohelnice a okolí. Ve třech věkových kategoriích soutěžilo celkem 50 dívek a chlapců.

Mezi staršími žákyněmi (ročník 2002 a mladší) měly největší úspěch žákyně ZŠ Dubicko. Výkonem 130 cm zvítězila Kateřina Linhartová , druhé místo obsadila Eliška Salajková a třetí příčku se stejným výkonem 130 cm získala její spolužačka Tereza Rálišová.

V mladších dorostenkách (2000-01) byla třikrát pokořena výška 120 cm, s nejmenším počtem předchozích pokusů ji zdolala Marcela Hrubá ze ZŠ Školská, a druhé místo pak obsadila Klára Stinglová ze SPŠE Mohelnice. Třetí místo obsadila Kristýna Dlouhá.

V kategorii starších dorostenek (ročník 99 a starší) závodila s centimetry pouze výškařka z OA Mohelnice. S výkonem 110 cm brala diplom Michaela Nejedlá.

Starší žáci začínali na 120-ti cm a zde si první místo odnesl reprezentant ZŠ Vodní Tomáš Kubíček, když skočil úctyhodných 150 cm. O celých patnáct centimetrů za ním zůstali s druhým místem spolužák Tobiáš Sokele a třetí Vilém Slouka ze ZŠ Loštice. Všichni medailisté jsou jistě příslibem pro budoucí ročníky této soutěže.

Na 130-ti cm začínala početně nejobsazenější kategorie mladších dorostenců. Mezi 20 závodníky si nejlépe vedl Přemysl Kozak, který zdolal laťku na výšce 155 cm. Na druhém místě se umístil stejným výkonem Martin Daněk a třetí místo si odnesl Robert Klinec. Všichni tři závodníci jsou z pořádající SPŠE Mohelnice.

Daniel Slouka ze SŠTZ Mohelnice si výkonem v hodnotě 155 cm řekl o zlato, tentokrát již v kategorii starších dorostenců. Za sebou nechal dva závodníky. Martina Jedelského z OA Mohelnice s výkonem 155 cm a Adama Edlmana ze SPŠE Mohelnice, který překonal laťku ve výšce 145 cm.

Sladké ceny věnoval tradičně Nadační fond SPŠE.

Předmětová komise tělesné výchovy připravila opět velmi hodnotnou soutěž, na které bylo vytvořeno mnoho výborných osobních rekordů. Poděkování patří všem tělocvikářům ze zúčastněných škol, kteří dobře připravili svoje svěřence.

Mgr. Blanka Zdráhalová
[Zpět na akce] [Hlavní stránka]