Zodpovězené otázky a zprávy:
31.1.2008 Kdy přijde do školy nový učitel??
Zatím vedeme jednání se zájemci o zaměstnání. Vzhledem k rozběhlému školnímu roku a situaci, že čtvrté ročníky budou končit s výukou už za tři měsíce, předpokládáme nástup nového učitele od 1. září 2008.
Ing. Oldřich Klemš
28.1.2008 Dobrý den, chtěl jsem se zeptat. Chtěl bych jít studovat na Vaši školu ale můj průměr za celou osmou a pololetí deváté je 1,87. Tak to mě přijímací zkoušky asi neminou, že?
Děkuji Honza

Dobrý den,chtěla bych se zeptat,jak je to s přijetím bez přijímacích zkoušek.?Chtěla bych se zeptat,bez přímaček berete do 1,79,nebo i 1,8? Předem děkuji za odpoveď..
Budoucí žačka


Jak je uvedeno stránce školy pod odkazem "První kolo přijímacího řízení", bez přijímací zkoušky budou přijati uchazeči s průměrem do 1,8 (včetně) za období 8/1, 8/2 a 9/1 a nemají v uvedeném období žádnou čtyřku. Znamená to tedy, že i ti, kteří mají průměr 1,80 budou přijati bez ohledu na výsledné hodnocení z testu SCIO.
Ing. Oldřich Klemš
25.1.2008 Dobrý den, pokud nezaplníte všechna místa v prvním kole přijímacího řízení, vyhlašujete i druhé? Děkuji
Ano. V takovém případě vyhlašujeme druhé kolo.
Jozef Diviš
25.1.2008 V kolik hodin proběhne zahájení plesu?
Paulo
V osm hodin (20:00). Nástup maturantů a stužkování by mělo začít v 20:30.
Jozef Diviš
24.1.2008 Dobrý den chtěla jsem se zeptat jak to je s tím silnoproudem a slaboproudem? Jak se dělí žáci? Předem děkuji za odpověd.
budoucí žákyně
Pro první dva ročníky mají žáci studium společné, ve druhém ročníku jsou v učebním plánu předměty, které jsou základem pro hlavní předměty jednotlivých zaměření (Základy elektrotechniky, Elektronika, Číslicová technika, Informační a komunikační technologie). Ve třetím a čtvrtém ročníku je v odborných předmětech vyšší hodinová dotace na předměty zvoleného zaměření (pro Silnoproudou elektrotechniku Elektroenergetika a Elektrické stroje a přístroje, pro Automatizační techniku Automatizační technika a pro Počítačové systémy Elektronické počítače)

Obvykle se žáci rozdělí do zaměření podle svého zájmu, ale pro případ převisu v některém zaměření máme zpracovaná kritéria, kdo by měl přednost. V průběhu 2. ročníku mají žáci možnost sledovat svoje postavení ve zvoleném zaměření. Za dobu od roku 1999 jsme museli použít tato kritéria jenom jednou pro dva žáky. Zájem o zaměření se mění, pro letošní školní rok byl například největší zájem o zaměření Silnoproudá elektrotechnika.

Ing. Oldřich Klemš

22.1.2008 Všem kdo se chystají na tuto školu chci říct, že strach z učitelů mít nemusíte. Ten problém toho strachu není o učitelích, ale o docházce do školy. Jelikož když budu do té školy poctivě chodit a snažit se, případně se dotazovat, tak jsem alespoň v obraze a vím o čem se točí. Pokud pak následně příjde to otravné zkoušení tak vždy něco (alespoň na 4) dáte dohromady. Další dobrý odrazový můstek do života a do praxe je účast v těch tvořících soutěžích ( prezentace studentských výrobků, ale název si nevzpomenu), tímto získáte praxi, odhad a cit do ruky. Ještě po letech rádi budete vzpomínat na nejhezčí léta strávené na škole.
S pozdravem

Bc.David Balint
17.1.2008 Všem kdo se chystají na tuto školu chci vzkázat ať se nebojí, protože kvalitnější školu široko daleko nenajdete. Spousta znalostí jsem pak využil na vejšce a teď si můžu zaměstnání takřka vybrat. Učitelů se nebojte a pokud jde o paní Drlíkovou, tak z ní strach mít nemusíte, taky sem tu studoval a nakonec sem se těžko loučil. Pokud se rozhodnete pro tuto školu rozhodně neprohloupíte! Jinak také upřímnou soustrast všem kdo znal pana Škodu, byl to skvělý učitel a člověk dobrého srdce! Pozdrav celé škole.
Zdeněk
16.1.2008 Přeji hezký den, chtěla bych se zeptat, kde jsou ubytovaní žáci Vaší školy, kteří nemohou denně dojíždet do školy.
Děkuji Blanka
Žáci SPŠE Mohelnice jsou ubytováni na domově mládeže Obchodní akademie Mohelnice, který je od školy vzdálený asi 200 m. K dispozici jsou pokoje pro dva až tři žáky. Cena za ubytování je 1000 Kč za měsíc, celodenní strava činí 65 Kč/den.
Oldřich Klemš
15.1.2008 Dobrý den zajímalo by mě, jak je to s p. učitelkou Drlíkovou na této škole. Říká se že je to velký oříšek hlavně pro prváky. Doufám že jsem to napsal pravopisně správně.
S pozdravem budoucí žák

Gabriel
Požadavky na znalosti jsou obecně na SPŠE Mohelnice vysoké. Nejen PhDr. Drlíková vyžaduje kvalitní přípravu na výuku již od prvního ročníku, takže se zdá, že vyučující jsou vůči požadavkům na základní škole velmi nároční. Učitelé ve vyšších ročnících to pak mají jednodušší, protože staví na základech, které připravili jejich kolegové hned po příchodu ze základní školy.
Vysoké studijní požadavky naopak oceňují absolventi, protože bývají úspěšní při přijímání na vysoké školy a o absolventy SPŠE Mohelnice je mezi zaměstnavateli velký zájem.
Ing. Oldřich Klemš, ředitel školy
14.1.2008 Upřímnou soustrast celé naší škole, všem učitelům, učitelkám a všem žákům, kteří věděli, že pan Ing. Ladislav Škoda byl výborný učitel, muž a mnohým Nám i dobrý přítel, za kterým se sjížděli mnozí absolventi Střední průmyslové školy elektrotechnické v Mohelnici.

Všem Nám bude velmi chybět!! Měli jsme a máme Vás pane Škodo velmi rádi!..

S pozdravem absolvent Pavel Chytilík s celou rodinou

11.1.2008 dobry den, chci se zeptat jestli, bude na škole nejaky novy ucitel?? nebo jestli se bude vyucovat do konce roku tak jak je to ted??
Michal
Nového učitele již hledáme. Problém bude sehnat v krátké době člověka, který je kvalitní odborník, který umí svoje znalosti a zkušenosti předat studentům a který se spokojí s platem středoškolského učitele.
Ing. Oldřich Klemš
7.1.2008 Dobrý den, chtěl bych se zeptat, z jakých předmětů se budou dělat přijímačky. Dík
Kolisek
Přeji pěkný den,

přijímací zkoušky se budou konat z testu SCIO - obecné studijní předpoklady.

Bez přijímacích zkoušek budou přijati uchazeči s průměrem do 1,8 a bez známky 4 za období, která jsou uvedena v přihlášce ke studiu. Tito uchazeči sice budou psát test z důvodu pozdějšího vlastního hodnocení školy ve 2. ročníku také, ale bude jim započítaný do přijímacího řízení plný počet bodů.

Bližší informace můžeme poskytnout na dni otevřených dveří v pátek 18. 1. 2008, kdy bychom měli mít informační materiály firmy SCIO.

S pozdravem
Ing. Oldřich Klemš, ředitel školy

4.1.2008 Všem ze školního personálu upřímnou soustrast...
Jiří Klemš
3.1.2008 Dobrý den, ráda bych získala informace ohledně možnosti dálkového studia na vaší škole.
Děkuji Nováková V.
K Vašemu dotazu sděluji, že na SPŠE Mohelnice máme povoleno pouze distanční studium oboru 26-41-M/002 Elektrotechnika.

Jedná se o formu studia při zaměstnání především pro absolventy základních škol, které je vedeno prostřednictvím konzultací a zkoušek za každé pololetí ze všech předmětů v rozsahu učiva denního studia. Studium je náročné především z hlediska časového a vytrvalosti. Ve vyšších ročnících je třeba absolvovat praktická cvičení v laboratořích a dílnách vždy po dohodě a v čase vhodném pro vyučujícího i studenta. Studium je vhodné pro doplnění vzdělání při zaměstnání, protože při samostudiu chybí objasnění praktických aplikací, které běžně provádíme ve výuce denního studia. Pro bližší informace navrhuji telefonické nebo ústní projednání. Dálkovou nebo večerní formu studia nemá naše škola v rejstříku škol zařazenu.

Přihlášku je nutné dodat nejpozději do 20. března 2008, k dispozici je ve škole. V rejstříku škol máme pro distanční studium pouze 5 míst, která jsou v současné době plně obsazena.Vzhledem k náročnosti studia se však může do pololetí nějaké místo uvolnit.
Ing. Oldřich Klemš, ředitel školy

2.1.2008 Je pravda ze pan Škoda umřel ??
Kuba
Ing. Ladislav Škoda zemřel 31. 12. 2007
Ing. Oldřich Klemš, ředitel školy