Zodpovězené otázky a zprávy:
9.2.2012 Dobrý den, chtěla bych se zeptat, zda se u Vaší školy účastní předávání maturitních vysvědčení i rodiče studentů nebo ne. Děkuji
Václavková

Dobrý den,
vydávání maturitního vysvědčení považujeme za jeden z významnějších okamžiků v činnosti školy.
Rodiče a rodinné příslušníky tedy velmi vítáme a dokonce jsme čerstvé absolventy o Vaši účast požádali.

Ing. Oldřich Klemš, ředitel školy

3.4.2012 LOL... Upozorním na chybu, nic se neopraví a ještě se mi tady vysmějí... :DD Co se takhle podívat a opravit to...
ANON

Opraveno. Reagoval jsem na "tím pádem se nemohu ani naučit na látku", pokud se tedy anonym opravdu chce naučit i to, co jsme neprobírali, má už k dispozici i u nás nepoužité výukové materiály.

Ing. Jozef Diviš

1.4.2012 Dobrý den, chtěl bych upozornit na nefunkční odkaz ve výukových materiálech na 07 - Multimédia nefunguje žádný odkaz tím pádem se nemohu ani naučit na látku
anonym

Zřejmě jde o aprílový žert, ale pokud to přecejen autor dotazu myslel vážně, měl by víc chodit do školy, protože pak by věděl, že tento modul jsme v naší výuce nepoužili.

Ing. Jozef Diviš

10.2.2012 Dobrý den, chtěla jsem se zeptat, jestli je možné Vaši školu navštívit i v jiné dny, než ve dny otevřených dveří. Tyto termíny jsem nestihla. Děkuji za odpověď.
Alena Smetanová

Ano, je to možné po předchozí telefonické domluvě (583 453 005, 583 430 366).

Ing. Jozef Diviš

9.2.2012 dobrý den, prosím o upřesnění datumu přijímacích zkoušek k denímu studiu. Děkuji
Alena Smetanová

Termín přijímacích zkoušek předpokládáme 23. a 24. dubna 2012 v souladu s vyhláškou MŠMT o organizaci přijímacího řízení ke vzdělávání ve středních školách. Přesný termín upřesníme v pozvánce ke zkouškám, které budeme zasílat počátkem dubna 2012.

Ing. Oldřich Klemš, ředitel školy

23.1.2012 Dobrý den! Mám o tuto školu zájem, a tak se chci zeptat, kdy bude přijímací řízení (pokud vím, tak by mělo být do 31.1. zveřejněno). Pak dále jestli berete průměr z celého vysvědčení, nebo se soustředíte na jednotlivé předměty a jestli počítáte průměr z pololetí 8. třídy, konec 8. třídy a pololetí 9. ?
Indra

Přesné podmínky budou zveřejněny do 31. 1. 2012 na webových stránkách www.spsemoh.cz. Ze základní školy zahrnujeme do hodnocení známky z českého jazyka, matematiky, fyziky a celkový průměr, všechno za období 1. a 2. pololetí osmé třídy a 1. pololetí deváté třídy.
Formu přijímacího testu ještě dolaďujeme.

Ing. Oldřich Klemš, ředitel školy

9.1.2012 Můžu se zeptat v kolik začíná ples? Díky :)
Radim

Ples začíná ve 20.00 hodin. Více informací viz plakát...

Ing. Jozef Diviš

8.12.2011 Bylo by dobré trochu upravit SOE a databázi.... Je to opravdu hrůza
Anonym

Bylo by dobré trochu přesněji formulovat.
Co je to "SOE"? Podle Google buď Sony Online Entertainment's (SOE.com is Sony Online Entertainment's ultimate online gaming destination, providing immersive entertainment for your PC, Console, Handheld, Casual and ...) nebo snad Special Operations Executive(SOE) (česky: Oddělení pro zvláštní operace -byla zvláštní sekce britské zpravodajské služby MI6 založená na popud Winstona ... ).
Nic takového tu opravdu nemáme.

Jestli ale pan Anonym myslel SEO (Search Engine Optimization (zkratka SEO, optimalizace pro vyhledávače) je metodika vytváření a upravování webových stránek takovým způsobem, aby jejich forma a obsah byly vhodné pro automatizované zpracování v internetových vyhledávačích. Cílem pak je získat ve výsledku hledání ve vyhledávačích, které odpovídá obsahu, pro danou webovou stránku vyšší pozici a tím četnější a zároveň cílené návštěvníky.), tak to máme asi v pořádku, protože jak na dotaz "spse mohelnice", tak "spše mohelnice", dokonce i "průmyslovka mohelnice" je v Google jako první nabídnuta naše adresa, v Seznamu taktéž.

A databázi? Jako jakou databázi? Tu, co v ní jsou výsledky měření fotovoltaických panelů? Nebo databázi osobních údajů u žácích? Může to pan Anonym upřesnit?

Ing. Jozef Diviš

10.11.2011 Dobrý den chtel bych se zeptat kdy a kde se budou dat koupit listky na ples Diky
Petr

Předprodej lístků za 120 Kč a místenek za 20 Kč bude zahájen 1. prosince 2011 u p. Novotné v kanceláři v dílnách (budova III).

Ing. Jozef Diviš

24.6.2011 Dobrý den, můžete v procentech vyjádřit úspěšnost žáků naší školy u nové maturity? Na kolikátém místě se škola umístila (z hlediska úspěšnosti vykonání zkoušky; včetně gymnázií) v rámci ČR? Děkuji

Dobry den, jaka byla prosim uspesnost Vasich studentu u statnich maturit? Dekuji
Petr


Jarního kola maturitních zkoušek se zúčastnilo 49 žáků 4. ročníků. Ve společné části maturitní zkoušky neuspěli 3 žáci, tj. 6,12 %. Další dva neuspěli z jednoho odborného předmětu v profilové části, tj. 4,08 %. Celkem tedy v obou částech neuspělo 5 žáků, vyjádřeno v procentech 10,2 %.

Ing. Oldřich Klemš, ředitel školy

8.6.2011 Dobrý den, mám o tuto školu zájem a rád bych se zeptal od jakého průměru berete
Miloš

Podmínky přijímacího řízení uvádíme na první straně webové stránky školy. Ze zkušeností z minulých let doporučujeme průměrný prospěch do 2,2, který by měl zaručit úspěšné zvládnutí učiva.

Ing. Oldřich Klemš, ředitel školy

1.6.2011 Dobrý den, chtěl bych se zeptat stále spolupracujete s ČEZ? děkuji
S ČEZ a.s. máme uzavřenou rámcovou smlouvu o spolupráci, kterou každoročně upřesňujeme dílčí smlouvou. Spolupráce je pro školu velmi výhodná. S finanční podporou můžeme propagovat naši školu na základních školách, naopak našim žákům doporučujeme studium na vysokých školách spolupracujích s ČEZ.

Při dubnové exkurzi na elektrárnách v Dalešicích a Dukovanech nám pracovníci ČEZ zajistili velmi kvalitní přednášku na téma cyklus paliva v jaderné elektrárně. Na podzim plánujeme s podporou ČEZ exkurzi do Temelína, pravidelně jezdíme na přečerpávací elektrárnu Dlouhé Stráně. Minulý týden absolvovalo v Ostravě pět našich žáků tzv. "energetickou maturitu" se zaměřením na distribuci elektrické energie.

Ing. Oldřich Klemš, ředitel školy

27.4.2011 Dobrý Den, Mám zájem o tuto školu ale nepodal jsem přihlášku .. zajímalo by mě bude 2. příjmací kolo? Díky
Robin

Druhé kolo proběhne do 20. května. Přesný termín včas zveřejníme na stránkách školy a současně budou uvedeny na stránkách Olomouckého kraje i s počtem volných míst.

Ing. Oldřich Klemš, ředitel školy

15.3.2011 Dobrý den, chtěl bych se zeptat, kdy budou zveřejněny výsledky prvního kola přijímacího řízení. Děkuji.
Ondřej

Výsledky přijímacího řízení mohou být podle platné legislativy zveřejněny až 22. dubna 2011

Ing. Oldřich Klemš, ředitel školy

22.2.2011 Dobrý den,
chtěl bych se zeptat jestli po vystudování oboru elektro se zaměřením automatizační technika nebo elektronické počítačové systémy budu mít i nějaký stupeň vyhlášky paragraf 50?
děkuji za odpověď.
Martínek Jaroslav

Ano, pro zájemce z řad studentů ve 4. ročníku pořádá škola školení a zkoušky z §5 vyhlášky 50/78 Sb.o odborné způsobilosti v elektrotechnice.

Eva Skopalová
vedoucí ekonomického a správního úseku

27.1.2011 Dobrý den,chtěl jsem se zeptat dá se nějak vyřešit problém že chci jít na vaši školu ale na základce sem se učil RJ a na vaší škole nabízíte jen NJ??
Protože se na některých základních školách učí jen jeden jazyk, nebo se jako druhý jazyk učí také ruština, francouzština nebo španělština, bude se u těch žáků, kteří neměli němčinu, začínat s výukou úplně od začátku.

Ing. Oldřich Klemš, ředitel školy

17.1.2011 Dobrý den, chtěl bych se zeptat jestli se bude konat přijímací řizení. Děkuji
Kuba
Dobrý den,
žáky budeme přijímat pouze podle výsledků studia ze základní školy. Podrobná kritéria přijímacího řízení zveřejníme na www stránkách školy nejpozději do konce ledna.

Ing. Oldřich Klemš, ředitel školy

1.12.2010 Dobrý den, rád bych se zeptal jak to bude s tou wifi na učebně 18, už od začátku roku nám slibujte, že s tím wifi připojením něco uděláte a stále se nic neděje. Kdyby jste nám ve třídě zpravily tu zásuvku,tak jsme ochotni si donést svůj vlastní wifi router abychom ten internet také měly, když ho zbytek školy má
Všechny úkoly se řeší podle stupně naléhavosti. Momentálně má prioritu nový server a převod hlavního evidenčního programu Bakaláři na webovou platformu včetně možnosti přístupu rodičů. Pak přijde na řadu wifi pokrytí II. budovy.
Soukromé stacionární zařízení nelze do školní rozvodné ani počítačové sítě připojovat.

Ing. Jozef Diviš

10.9.2010 Dobrý den, chtěl jsem se zeptat kdy budou letos probíhat taneční. děkuji
Plakát s informacemi o tanečních visí od začátku roku na nástěnce u změn v rozvrhu. Bude 10 lekcí a dvě prodloužené. Informace u p. Linhartové tel: 608 274 523 e-mail: linhartova.d(a)seznam.cz
13.8.2010 Dobrý den kdy zverejnite seznam zaku na rok 2010/2011
Gawel
Seznamy žáků, kteří nastoupí od 1. 9. 2010 do školy nelze zveřejnit, protože dosud nejsou našimi žáky a s ohledem na ochranu osobních údajů nemáme jejich souhlas se zveřejněním jakýchkoliv údajů ve veřejně přístupném seznamu.

Ing. Oldřich Klemš, ředitel školy

15.5.2010 Dobrý den. Počítáte do budoucna s vybavením školníc šaten skřínkami ? Je to tam takhle dost nepřehledné, nemluvě o docela kvalitním smradu z bot, šířícím se po celé šatně. Děkuji za odpověď
Ozzák
Se skříňkami do šaten samozřejmě počítáme. Skříňkami jsme již vybavili šatny dílen, dále jsme museli vybavit předepsanými židlemi učebny výpočetní techniky (které již vzhledem k jejich opotřebovanosti musíme znovu obnovit), následuje výměna lavic a židlí ve třídách, které musí být výškově stavitelné. Vzhledem k výši finančních prostředků na provoz školy, ze kterých toto vybavení nakupujeme, zatím nebylo možné šatní skříňky pro hlavní budovu nakoupit.

Ing. Oldřich Klemš, ředitel školy

4.5.2010 Dobrý den
jsem bývalý student a chtěl bych vás jenom upozornit na překlep na vašich stránkách. V rubrice SPŠE Mohelnice - Maturita máte v nadpisu místo roku 2010 20010.

s pozdravem Rejpal ;)
Děkuji.

Ing. Jozef Diviš

27.4.2010 Dobry den mohu se zeptat kolik se na vasi skole dostalo divek ?.:) dekuji predem za odpoved :)
Budouci zakyne :)
Přijaty byly čtyři žákyně, ale dosud nemáme odevzdané všechny zápisové lístky.

Ing. Oldřich Klemš, ředitel školy

9.12.2009 Dobrý den, dne 8.12.2009 mi byl odcizen napájecí adaptér k NB ASUS z učebny číslo 18. Vím, že je to moje chyba, ale snad se najde někdo, kdo o ní něco ví nebo ho dokonce vrátí.
Žák 4.C
27.11.2009 dobry den, budou pri prodeji listku na ples uprednostneni maturanti??
pavel
Všichni maturanti mají samozřejmě rezervovaný jeden lístek. Pokud si chtějí někoho pozvat, mohou si další lístky včas zakoupit.

Ing. Jozef Diviš

23.11.2009 dobry den chtel bych se zeptat od kdy se budou prodavat listky na ples SPSE diky
Karel
od 1. 12. 2009 viz úvodní stránka

Ing. Jozef Diviš

9.11.2009 Dobrý večer, chtěl bych se zeptat proč nemáte něco jako elektronické stud. průkazy ??? Nebo aspoň jestli to nemáte v plánu zavést (některé školy to mají a přímo v programu bakaláři) . Bylo by to fajn pro rodiče žáků mladších 18 ,aby byla kontrola. Zamezilo by se tím záškoláctví podvody s duplikujícím průkazem a podobně...
slauf
Na elektronické průkazy přístupné z internetu zatím nemáme dostatečné technické vybavení. Peněžních prostředků není nazbyt a protože serverová infrastruktura zatím pro běžné účely vyhovuje, investovali jsme především do vybavení odborných učeben a pracovních stanic, na kterých probíhá výuka žáků. Výhledově s touto možností počítáme.

Ing. Jozef Diviš

19.10.2009 Dobrý den, chtěl jsem se zeptat, zda jsou už výsledky testů ECDL, které jsme dělali a bylo nám řečeno, že budou příští týden po dělání testů. Což už dávno mělo být, děkuji za odpověď
Dosud jsme výsledky z autorizovaného střediska neobdrželi, i když jsme je již několikrát urgovali. Asi jste se nezúčastňoval výuky, protože jsem všechny žáky v zúčastněných třídách informoval, že jakmile oficiální výsledky získáme, budeme všechny hned informovat.

Ing. Oldřich Klemš