Zodpovězené otázky a zprávy:
9.6.2009 Dobrý den. Chtěla jsem se zeptat, zda budete mít Sportovní den?
Zuzka
Sportovní den bude 24.6.2009 (další termíny můžete najít v aktualizovaném plánovacím kalendáři).

Jozef Diviš

4.6.2009 Dobrý den. Chtěla bych se zeptat, jestli bude školní rok končit již 26.června?
Jana K.
Ano, po projednání se zřizovatelem a žáky školy vyhlašuji z důvodu přípravy učeben a kabinetů na výměnu oken hlavní budovy školy na pondělí a úterý 29. a 30. června 2009 volné dny.

Ing. Oldřich Klemš, ředitel školy

18.5.2009 Dobrý den. Planujete do budoucna rozdělaní šatny na skříňky? Je fakt, že by byl menší zmatek.

Vybavení školních šaten máme v plánu již dlouho. Vzhledem k finančním možnostem školy se nám zatím podařilo vybavit skříňkami šatny v dílnách. Přednostně musíme dořešit vybavení zbývajících kmenových tříd novými lavicemi a židlemi a další v řadě je vybavení šaten.

Ing. Oldřich Klemš, ředitel školy

4.5.2009 DOBRYYY DEEN TEĎ chodím na gympl do 1.ročníku a chtěla bych se zeptat, jestli bych mohla přejít k Vám na školu a co bych pro to musela udělat? Děkuji za kladné vyřízení.
XXX
Přestup na naši školu je možný v případě, že do 31.8.2009 vykonáte úspěšně rozdílové zkoušky za 1. ročník z předmětů, které se na gymnáziu nevyučovaly. Pro stanovení obsahu zkoušek navrhuji osobní návštěvu školy.

Ing. Oldřich Klemš, ředitel školy

20.4.2009 DDobrý den, chtěl bych se zeptat kolik dívek se letos hlásí na naší školu. děkuji
Draphiel
V prvním kole přijímacího řízení evidujeme přihlášky tří dívek.

Ing. Oldřich Klemš, ředitel školy

17.4.2009 Dobry Den mohl bych se zeptat kolik je u vas na skole holek? dekuji
:-)
Na škole máme 5 dívek. Čtyři jsou v prvním a jedna ve druhém ročníku.

Ing. Oldřich Klemš, ředitel školy

3.4.2009 kolik berete letos uchazeču děkuji
Anonym
Jak je uvedeno na úvodní stránce v kritériích přijímacího řízení pro školní rok 2009/2010:

6. Počet přijímaných uchazečů

V přijímacím řízení může být přijato 96 uchazečů. Pro potřeby odvolacího řízení stanovuji z tohoto počtu dvě volná místa.

Jozef Diviš

25.3.2009 Dobrý den, Na koho se mám obrátit stal-li jsem se obětí šikany? Mám i audio nahrávky které pachatele usvědčí předem děkuji za odpověd
Anonym
Obraťte se okamžitě na výchovného poradce Mgr. Jaroslava Švece

RNDr. Blanka Švecová

16.3.2009 chtel bych se zeptat co se bude dit kdyz si v kvetnu nenajdu tu praxi predem dekuji za odpoved
lukas
Pokud nebudete mít možnost zajistit si praxi sám (například v místě bydliště nebo v oblasti, která Vás zajímá), zajistí Vám praxi škola, ale musíte se smířit s tím, že její náplň bude sice v oboru elektro, ale nemusí plně splňovat Vaše osobní představy.

Ing. Oldřich Klemš, ředitel školy

16.3.2009 dobrý den když k vam ted pujdu studovat davate třeba za symbolickou cenu 1kč notebook nebo musim mit svuj
luks
Notebooky budou zapůjčeny pouze žákům jedné třídy budoucího 2. ročníku, kteří se v příštím roce zúčastní výuky v rámci projektu hrazeného z ESF s názvem Digitální škola: ICT ve výuce technických předmětů.

Ing. Oldřich Klemš, ředitel školy

16.3.2009 Dobrý den, chtěl bych se zeptat kolik bylo podáno přihlásek k přijeti na Vaši školu? uchazeč o studium
Jan
Evidujeme 94 přihlášek.
Ing. Oldřich Klemš, ředitel školy
16.3.2009 Chci se zeptat, je u vás na škole přístup ke známkám na internetu, nebo to alespoň máte v plánu. Je to pro nás důležité kritérium při podávání přihlášky.Děkuji za odpověď
Naše technické zázemí zatím nedovoluje provozovat webovou verzi informačního systému který to umožňuje, ale máme to v plánu.

Jozef Diviš

10.3.2009 HH , než ty noteboky jak tvrdíte dostanou i ostatní. Tak já budu mít 4 děti.
Vážený tazateli,
obvykle odpovídám na slušně položené otázky, tentokrát dělám výjimku. V odpovědi jsem uvedl, že budou připraveny studijní materiály a metodické postupy pro elektronickou výuku všech žáků v budoucnu. Nikde nepadlo slovo o rozdávání notebooků ostatním žákům. Jestli se výuka osvědčí a bude vytvořená základna a metodické materiály pro vyučující, lze ji uplatnit v blízké budoucnosti pro všechny žáky i mimo škol zúčastněných na projektu. Jestli tomu rozumíte, budete se moci vzdělávat nebo si doplňovat znalosti samostudiem.

Pamatuji doby, kdy kalkulačky se základními matematickými operacemi vlastnilo pouze několik žáků ve třídě, protože se cenově rovnaly měsíční výplatě, ostatním jsme je na výuku půjčovali. Dnes si můžete za průměrný měsíční plat koupit kvalitní notebook. Když budete mít přístup na internet z domova, není potřeba se vůbec unavovat při cestě do školy s notebookem.

Ing. Oldřich Klemš, ředitel školy

6.3.2009 zdaravim, chci se zeptat proc mají dostat prváci notebooky? diky
franc
zdravim chci se zeptat proč mají dostat prváci notebooky a proč právě oni!? diky
frantstein
Notebooky dostanou zapůjčit žáci jedné třídy dnešních prvních ročníků v příštím školním roce v rámci projektu Digitální škola. Pokud se projekt osvědčí (a my věříme, že určitě), budou připraveny studijní materiály a metodické postupy pro elektronickou výuku všech žáků v budoucnu.

Informace o projektu budou vyvěšeny na našich webových stánkách i stránkách partnerských škol pravděpodobně již koncem března.

Ing. Oldřich Klemš, ředitel školy

23.2.2009 dobry den , jen sem se chtel zeptat jestli se tady na vasich webovkach daji najit starsi seznamy zaku? Jsem byvaly student a nepamatuji si uz vsechny spoluzaky;) Dekuji za odpoved:-)
Jan
Dají. V sekci "O škole" je odkaz i na seznam absolventů.
(Mimochodem pan Google přesně tuto stránku nabídne jako první odpověď na dotaz "seznamy žáků spše mohelnice"...)

Pokud byste chtěl víc informací, škola k šedesátiletému výročí vydala Almanach na CD (je k dispozici ve škole), jehož součástí je nejen seznam všech absolventů ale i "povídání o škole" od bývalých absolventů a ředitelů a mnoho fotografií z historie i současnosti školy...

Jozef Diviš

23.2.2009 Dobrý den je nutné posílat s přihláškou na vaši školu výstupní hodnocení??Předem děkuji za odpověď.
Milan

Dobrý den posílá se spolu s přihláškou na vaši školu výstupní hodnocení předem děkuji.
Pavla


Podle kritérií přijímacího řízení výstupní hodnocení nepotřebujeme, ale po přijetí ke studiu je předáváme třídnímu učiteli, aby mohl respektovat specifika nových žáků. Jestli kopii hodnocení přiložíte k přihlášce, záleží na Vaší úvaze.

Ing. Oldřich Klemš, ředitel školy

23.2.2009 Dobrý den, tento rok maturuji na střední škole, je možné, kdybych se nedostala na vš, pak navštěvovat tuto školu? A měla bych třeba nějaký individuální plán, když už bych měla jednu střední školu za sebou?
Martina
Příští rok začínáme výuku podle nového školního vzdělávacího programu, který vychází ze schváleného rámcového vzdělávacího programu Elektrotechnika.Ten bohužel nepovoluje distanční formu vzdělávání, kterou jsme doposud nabízeli.
Nejste sama, kdo se tuto formu vzdělávání zajímá. O kombinovanou formu studia, kdy část výuky probíhá přímo na škole, není bohužel zájem, protože se většinou jedná o uchazeče, kteří mají zaměstnání, časově jsou značně zaneprázdněni a zaměstnavatel je proto nechce na dobu výuky uvolňovat.

Ing. Oldřich Klemš, ředitel školy

20.2.2009 chci se zeptat, kolik prosimvas stala ta tiskarna ve druhem patre??? bo mam takovy maly problem... ja tam na ni cosi po**al ale nereknu vam co, dokud se nedozvim, za kolik byla... bo mam strasnej strach, ze to bude palka jak to pr*se.. predem dekuji za odpoved
GETE
Klidně se můžete zeptat přímo, ne jako anonym.

Na provoz školy máme opravdu velmi málo peněz, ale naštěstí platí heslo "v nouzi poznáš přítele". Kopírku nám darovala sponzorsky firma Hella Autotechnik. Opravy po hrubém zásahu nezodpovědných jedinců si však musíme platit sami.
Teď by mě zajímalo, jak si zlepšíte svoji formu vyjadřování a zda po mojí odpovědi přijdete a uhradíte ze svého způsobenou škodu.

Ing. Oldřich Klemš, ředitel školy

10.2.2009 Dobrý den. Budou nějaké notebooky i pro 1.B ? Pokud ano, kdy ?
King of darkness
Ověřování nového stylu výuky se může zúčastnit 32 žáků. Protože 1.C má v současnosti pouze 29 žáků, budeme pravděpodobně stav doplňovat žáky z jiných tříd prvních ročníků.

Ing. Oldřich Klemš, ředitel školy

6.2.2009 dalo by se něco udělat s dvorem?? myslím průchod mezi budovou školy a školkou, když zaprší, nebo ted když taje sníh je to tam horší než na poli!!! a krátký přechod znamená totálně zablácené boty!!!U OA jsem viděl parádní asfaltku, u nás by to nešlo???
Laďa
I mně tato situace velmi trápí, bohužel o všem rozhodují peníze. Původně měla být budova školy spojena s budovou II (školka) spojovací chodbou, jejíž stavba už před lety začala, ale s úspornými balíčky v 90. letech byl postavena jenom její první část - dnešní vstup do budovy II. Potom bylo financování prostřednictvím tehdejšího školského úřadu zastaveno. Vzhledem ke stáří budov a rychlé a neustálé změně předpisů bohužel musíme přednostně řešit havarijní nebo hygienické předpisy.

Úprava dvora měla být před dvěma roky součástí stavby tělocvičny, zřizovatel se ale nakonec rozhodl pro tělocvičnu, která je dnes ve správě OA, kde vidíte nádherně upravený povrch. Protože město Mohelnice bude v příštích letech budovat novou kanalizaci, bude vyvolanou investicí likvidace starých septiků ve dvoře a nová oddílná kanalizace, kvůli které bude dvůr školy opět rozkopán. Teprve potom lze při dostatku peněz do školství uvažovat o novém kvalitnějším povrchu.

Ing. Oldřich Klemš, ředitel školy

26.1.2009 Dobry den, mam dotaz na notebooky pro 1.C jestli bude mozno odpovedet jaka to bude znacka a jaky tam bude windows.a bude moznost si ho nechat nebo potom odkoupit?dekuji za odpoved
Žák 1.C
Typ notebooku bude znám až po výběrovém řízení, které musí být v projektech ESF vždy vyhlášeno. Vybírá se nejvýhodnější nabídka.

Ing. Oldřich Klemš, ředitel školy

22.1.2009 Proč něco neuděláte se smradem, kterej se táhne ze záchodů v budově II.?
pavel
Protože náš školník-údržbář si s problémem neví rady, jednáme o nápravu stavu s externím dodavatelem. Čekáme, až dostaneme od zřizovatele příspěvek na provoz za leden, abychom mohli práci zaplatit. Jestli jste si všiml, máme již připravenou drážku pro připojení elektroventilu, aby zajišťoval pravidelné splachování za žáky, kterým chybí základní hygienické návyky. Do letošního roku jsme se s takovým chováním nesetkali.
Věřím, že závada bude do konce února odstraněna.

Ing. Oldřich Klemš

21.1.2009 Plánujete na den přijímacího řízení nějaké volno ??
Ozzák
Protože přijímací řízení je tentokrát pouze administrativní (uchazeči o studium nevykonávají přijímací zkoušky), není důvod omezovat výuku.

Jozef Diviš

16.1.2009 chtel bych se zeptat jestli me brete is s4 ctverkmy
Petr Valášek
Formulace i pravopis dotazu potvrzuje klasifikaci na základní škole minimálně z českého jazyka. Myslím si, že by bylo škoda strávit na naší škole jeden rok života. Doporučuji Vám hledat raději školu s menšími nároky.

Ing. Oldřich Klemš, ředitel školy

6.1.2009 Dobrý den, mám dotaz kdy bude letos ples SPSE a jestli jsi mužu u p. Novotné zakoupit lístky i já jako býávalý student Vaší školy.
Jan Tomšic
Pozdravuji bývalého studenta. Nechci radit jako ve škole, ale při otevření www stránky školy je jako první aktualita uveden termín plesu i způsob objednávání vstupenek. Samozřejmě všechny absolventy rádi uvidíme.

Ing. Oldřich Klemš

5.1.2009 Dobrý den, určitě to tu už několikrát zaznělo ale já bych to přesto ještě chtěl připomenout. PROČ ŠKOLA NEUDĚLÁ NĚCO S TĚMITO STRÁNKAMI. Jsou sice funkční (díky benevolenci prohlížečů) ale funkčnost není všechno. Je to jakýsi druh reklamy který by měl někoho nalákat a ne odradit. Ve škole se najde plno studentů kteří by mohli udělat aspoň desing a základ. Vezměte si příklad z OA. Doufám že na tento dotaz odpovíte a přivítal bych i odpověď ředitele školy a jeho postoj k tomuto problému. Děkuji
JaSHin
Za vzhled a funkčnost stránek zodpovídám já.
Tomuto vyjádření nerozumím: "Jsou sice funkční (díky benevolenci prohlížečů)".
Jestli jsem správně pochopil - funkční ve smyslu validní=bezchybné naše stránky jsou ve všech prohlížečích, které dodržují normy The World Wide Web Consortium (W3C) - zde je výsledek kontroly hlavní stránky.... Takže žádnou extra benevolenci nepotřebujeme využívat... (snad kromě pár problémům třeba právě na této podstránce, kvůli speciálním znakům v odkazech).
Příklad z OA si co se týče validity si snad raději ani brát nebudeme... a to nemluvím o podivném kódu...

Co se týče vzhledu uznávám, že naše stránky nejsou žádný zázrak z prvních příček www hitparád, ale že by byly odrazující si nemyslím. Každopádně časem určitě dojde ke změně.

Jozef Diviš

18.12.2008 dobry den vsimli jsme si ze do nekterych uceben pribyli pristupove body na internet zajimalo by me kdy bude mozne pripojeni a za jakych podminek
stodt 3a
Všechny podmínky se včas dozvíte, dobu zprovoznění nelze předem určit, předpokládáme zahájení provozu začátkem příštího kalendářního roku.

Jozef Diviš

12.12.2008 dobry den chci se zeptat na koho se mam obratit ohledne placeni internatu a jidla
k Vašemu dotazu sděluji, že domov mládeže i jídelna patří Obchodní akademii Mohelnice, Olomoucká 82, 789 85 Mohelnice, tel. 583 453 006.

Vedoucí jídelny má telefon 583 431 868, vychovatelé domova mládeže telefon 583 430 817.

Ing. Oldřich Klemš, ředitel školy

11.12.2008 dobry den, chtel bych se zeptat jestli se na stredni skoly muze nastoupit i ve 40 letech a vys... dekuji
Školský zákon nerozlišuje věk uchazeče o studium. V § 59 uvádí, že ke studiu lze přijmou uchazeče, kteří splnili povinnou školní docházku nebo úspěšně ukončili základní vzdělávání před splněním povinné školní docházky, pokud tento zákon nestanoví jinak, a při přijímacím řízení splnili podmínky pro přijetí prokázáním vhodných schopností, vědomostí, zájmů a zdravotní způsobilosti.

V našem případě dosud všichni starší uchazeči nastoupili do distanční formy vzdělávání, která byla vedena jako studium při zaměstnání. Nový školský vzdělávací program, který vychází z rámcového vzdělávacího programu oboru Elektrotechnika a podle kterého budeme vzdělávat od 1. 9. 2009, však již distanční formu studia nemá.

Doporučuji Vám obrátit se na školy, které mají večerní, dálkovou nebo kombinovanou formu studia. Máte-li výuční list, lze najít školy s nástavbovým studiem večerní, dálkovou nebo i denní formou vzdělávání. Naše škola bohužel tyto formy vzdělávání nemá zařazeny v rejstříku škol.

Ing. Oldřich klemš, ředitel školy

9.12.2008 Dobrý den, Chtěl bych se zeptat pana ředitele, jest-li se mu zdá teplota ve třidach přiměřená. Dnes 8.12. v 8:00 jsme měli ve třidě 16°C. Nebylo to poprve, tento stav se opakuje. Chtěl bych upozornit na minimálni možnou provozni teplotu školy. Vím, že ceny energií jsou vysoké a neustále rostou. Ale zabezpečení patřičných vyučovacích podmínek by mělo být prioritou. Děkuji za pochopení.
Na vytápění objektů mělo v posledních týdnech vliv několik faktorů.
  • v době od konce října do současné doby došlo k opakované poruše plynových kotlů. Servis zajišťuje firma z Ostravy, která je sice velmi vstřícná, ale mezi nahlášením poruchy a jejím odstraněním uplynou tři nebo čtyři dny. Ostatně právě teď opět čekám na příjezd montérů na další opravu. Protože se jedná o vyhrazené plynové zařízení, nemůžeme provádět žádné zásahy vlastními silami.
  • na topných větvích je provedena ekvitermní regulace, která řídí teplotu vody v systému v závislosti na venkovní teplotě. Bohužel poslední týdny byly právě víkendy teplotně nadnormální se silnějším větrem, takže regulátory snížily teplotu topné vody v topných větvích a nebere v úvahu netěsnost oken. Výměnu oken nebo jejich repasi několik let nárokuji u našeho zřizovatele.
  • radiátory s termostatickými ventily vyžadují určitou disciplínu. Jestli chodíte včas do školy, víte, že každé ráno (kolem sedmé hodiny i v průběhu přestávek) obcházím osobně učebny. Nemohu ovlivnit to, že žáci manipulují s ventily způsobem, který zná pouze polohu naplno otevřeno nebo zavřeno (a to mnohdy přes sobotu a neděli). V mnohých třídách pak je přetopeno, jinde je naopak chladněji. Radiátorem otevřeným naplno nebo pod otevřeným oknem topná voda rychle proteče, aniž by odevzdala potřebnou energii a teplá se vrací do třícestného ventilu, který jí směšuje s vodou od kotlů. Protože je zákonitě teplejší, regulátor vyhodnotí stav jako natopený a omezí přívod horké vody od kotlů. Protože regulace má delší dobu zpoždění, zůstává tato větev delší dobu přiškrcená nebo dokonce zavřená. Tento nestabilní stav se projevuje při teplotách kolem +5°C, přitom v kotelně je tepelný výkon spočítaný na teplotu -15°C. Při teplotách kolem 0°C a nižších se již systém chová stabilně. Bohužel právě listopad a začátek prosince byl teplotně v rozmezí vyšších hodnot (například v sobotu 6. 12. bylo +7°C a v noci byly teploty rovněž nad nulou).

I mě mrzí, že musím strávit čas určený na výkon úplně jiné činnosti, než na hlídání stabilizace vytápění. Dělám to právě proto, že zajištění základních hygienických podmínek je prioritou. Podaří-li se přesvědčit zřizovatele, že naše škola, která má budovy zařazeny do kategorie energetické náročnosti F, může provést zateplení a výměnu starých oken z 60. let minulého století, dosáhneme úplně jiné tepelné pohody.

Ing. Oldřich Klemš

9.12.2008 Dobrý den chtěl bych se zeptat kde, nebo spíše u koho, se dají koupit lístky na ples kolik stojí?
Lístky za 100Kč a místenky za 20Kč na ples prodává paní Novotná v kanceláři dílen.

Jozef Diviš

4.12.2008 Dobrý den, nebude letos nějaká Vánoční soutěž skrz prezentace, www stránky apod.? Děkuji.
Budou "Dny technické tvořivosti" u příležitosti dne otevřených dveří 5.12.2008, podrobnosti jsou na nástěnkách (například u laboratoří VYT), případně informace podá Ing. Palla.

Jozef Diviš

4.12.2008 dobrý den chci se zeptat jestli budou mezitřídní turnaje ve florbale a futsale tak jako minulý rok před Vánoci děkuji
Pavel
Komise tělesné výchovy letos nebude pořádat žádné předvánoční mezitřídní turnaje.

Jozef Diviš

21.11.2008 dobrý den můžu se zeptat můžu si dodělat vyhlašku 50 když už nejsem žákem školy? Jestli ano tak za kolik a koho mám kontaktovat? Děkuji.
Bývalý žák
Školení a zkoušky v souladu s vyhl. 50/78 Sb. děláme pravidelně, poslední proběhly od 10. do 14. listopadu 2008, další termín předpokládáme v březnu 2009.

Pro zkoušky jsou nezbytné předpoklady:

  • úspěšně ukončené vzdělání v oboru elektrotechnika (což jako absolvent školy máte)
  • zdravotní způsobilost
  • potvrzení o délce praxe v oboru (pokud nemáte, jednalo by se o § 5)
  • absolvování školení

Ing. Oldřich Klemš, ředitel školy

20.11.2008 Dobrý den, chtěl bych se zeptat v kolik hodin začínají 21.11. ve třídách třídní schůzky. Děkuji
Soural
Jednání plenárního zasedání Rady rodičů předpokládáme cca 45 minut. Třídní schůzky by proto mohly začít přibližně v 16:15, záleží ale na délce případné diskuse.

Protože na plenárním zasedání budou rodičům předány společné informace vedení školy, doporučuji Vám i účast na tomto jednání, které začne v sále domova mládeže Obchodní akademie v 15:30.

Ing. Oldřich Klemš

18.11.2008 dobry den chci se zeptat jestli mate skolny casopis predem diky za odpoved
Bartos
Školní časopis nemáme. Několikrát se naši žáci snažili časopis vydávat, ale vždycky narazili na pasivitu ostatních. Budete-li mít snahu, rádi Vám a Vašim spolupracovníkům pomůžeme.

Ing. Oldřich Klemš

6.11.2008 podle jakeho prumeru berete
Lukáš Kostík
Pro stanovení pořadí přijímaných uchazečů budeme hodnotit klasifikaci za 1. a 2. pololetí osmé a 1. pololetí deváté třídy. Z nich budeme brát v úvahu známky z českého jazyka, matematiky, fyziky a celkového průměru.
Pro školní rok 2009/2010 může být přijato max. 96 uchazečů.

Ing. Oldřich Klemš

4.11.2008 Dobrý den, můj syn, který je studentem 4.ročníku je dyslektik. Chtěla bych se proto zeptat, zda na to bude brán zřetel při písemné maturitní zkoušce z českého jazyka.
Děkuji Ivana
Při maturitní písemné práci mají žáci značnou časovou dotaci - 240 minut. To poskytuje dostatečný prostor žákům, kteří měli na základní škole problémy s dyslexií. Kromě toho, i dle závěrů pedagogicko psychologických poraden, tato porucha učení po 15. roku mizí. Pokud tedy nemá Váš syn aktuální potvrzení pedagogicko psychologické poradny, nelze při maturitní práci tento fakt zohledňovat.

Ing. Oldřich Klemš

3.11.2008 Dobrý den. Chci se zeptat zda je ve škole v kohoutku pitná voda. Po napuštění do lahve se mi moc pitná nejevila (byla v ní rez a jiné dochucovadla).

Opravdu se bát nemusíte. Vodu odebíráme z veřejného vodovodu, který podléhá velmi přísné kontrole pro pitnou vodu. "Dochucovadla" se tam určitě objevit nemohou. Pokud se objeví rez, je to v důsledku častých oprav vodovodních řadů ve městě, kdy se může při opětovném napouštění potrubí krátkodobě zvířit usazeniny. Potom je opravdu nutné chvilku vodu nechat odtéct. Po odstávkách naše rozvody vždy odkalujeme, ale v úsecích k jednotlivým umyvadlům může částečně zakalená voda zůstat. Dle sdělení dodavatele vody není ani v tomto případě voda hygienicky závadná.

Ing. Oldřich Klemš