Škola v roce 1960 První školní rok byl slavnostně zahájen v září roku 1947 ředitelem školy Ing. Matějem Hrádkem. Oficiální název školy zněl: Průmyslová škola při n.p. SVIT ve Zlíně, elektrotechnické oddělení v Mohelnici. Škola sdružovala tříletou odbornou učňovskou školu, dvouletou mistrovskou školu pro absolventy prvních dvou ročníků učňovské školy a dvouletou vyšší průmyslovou školu.
Ve školním roce 1949-50 došlo k osamostatnění průmyslové školy, která nesla nový název Vyšší průmyslová škola elektrotechnická při n.p. MEZ v Mohelnici.

Do dnešní doby na škole vystudovaly tisíce absolventů a "Mohelnická průmyslovka" si vybudovala velmi dobré jméno.

Škola v roce 2008 K hlavní historické budově školy, ve které jsou kmenové učebny a laboratoře elektrotechnických měření, přibylo během let několik dalších budov. V budově bývalé školky jsou počítačové a odborné učebny, v dílnách je několik pracovišť s CNC obráběcími stroji, s navíjecím strojem pro cívky transformátorů, ruční dílny.

Dojíždějící studenti jsou ubytování nedaleko školy na internátě OA (viz mapa okolí školy), kde je pro všechny studenty k dispozici i jídelna.
 

Odborné učebny
Fyzika 2
Automatizace 13
Elektronika 16
Číslicová technika, Programování CNC 19
Automatizace 20
Elektronické počítače 20
Počítačové učebny 21 22 25
Laboratoře pro elektrotechnická měření
Jazykové učebny
Učebna 4
Učebna 7
Dílny
Strojní dílny, Navijárna, Ruční dílny
Sportoviště
Antukové hřiště, Posilovna
Společenská místnost
Hlavní budova Budova II Budova III Staré dílny Garáže Antukové hřiště Areál SPŠE Mohelnice Domov mládeže OAM Mohelnice Sportovní hala OAM Mohelnice Areál SPŠE Mohelnice Okolí SPŠE Mohelnice Obchodní akademie Mohelnice

Mapa areálu školy

Kliknutím na mapě můžete zobrazit fotky jednotlivých budov...

Mapa areálu

Mapa okolí školy

Kliknutím na popsané objekty mapě můžete zobrazit další informace...

Mapa Mohelnice

Umístění školy v Mohelnici

Kliknutím na okolí školy nebo na areál školy můžete zobrazit další informace...

Mapa Mohelnice